התזת חול על זכוכית

מהי טכניקת התזת חול?

בטכניקת התזת חול משתמשים בחול המותז בלחץ גבוה על משטחים שונים, כמו זכוכית אבן מתכת ועץ. גרגרי החול הגס מכרסמים בפני השטח ויוצרים משטח מחוספס במקומות בהם המשטח היה חשוף. התזת החול משחקת בדימויים של כן ולא, שחור – לבן. ה"כן", הוא חשוף, מקבל את התזת החול ויוצא אטום ומחוספס. ה"לא" אינו חשוף, נשאר שקוף. בהתזת חול על זכוכית יש משמעות לעובי הקו, למשקל עיצובי של צורה מול צורה – הצורה הפוזיטיבית לעומת הצורה הנגטיבית. הצורה שנשארת שקופה לעומת המחוספסת. נדרשת רגישות ואסתטיקה כדי ליצור אובייקטים נעימים לעין המשלבים את הצורות האטומות עם הצורות במרקם השקוף, באור העובר בהם ובהשתנות מה שמשתקף דרכם.

 

התזת חול – להסתיר את השכנים

לפני כמה שנים באה אלי לקוחה ואמרה לי: "את חייבת לעזור לי. יש לנו חלון בסלון הפונה לחדר המדרגות, וכל מי שעולה בהן, מביט ממש לתוך הבית שלנו". כיוון שבסלון שלה היו אלמנטים מאוד חזקים וצבעוניים, לא רצינו להתחרות בהם ועלה בדעתי הרעיון להשתמש בטכניקת התזת חול על זכוכית. יצרנו דוגמא מעניינת על הזכוכית, שלחנו אותה להתזת חול, הזכוכית הותקנה בחזרה למקומה בתוך החלון – וראה זה פלא, נעלמו מבטי השכנים.
והנה התמונות:

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון עם התזת חול בזמן התזת החול

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה אפשר ליצור עם התזת חול?
בהתזת חול ניתן לעצב חלונות קבועים, חלונות נפתחים, דלתות כניסה, חלונות במדרגות.
טכניקת התזת חול מאפשרת לנו יצירת דוגמא אומנותית מורכבת ומפורטת על זכוכית בצורה עדינה, או דוגמאות גדולות מורכבות ובעלות עומקים שונים ביישום על משטחי זכוכית גדולים. הדוגמאות הנוצרות בהתזת חול מזכירות מוטיבים של מגזרות נייר  – פוזיטיב ונגטיב, ומתקשרות לאומנויות עתיקות כמו חותמות, גילוף וריקוע. יצירת הדוגמא השקולה והמעניינת – זוהי אומנות בזכוכית!

שילוב התזת חול בדלת כניסה

זכוכית עם התזת חול

כדי שתקבלו את המוצר המתאים לכם ביותר – אני מכינה סקיצות לדוגמא לבחירתכם. מהסקיצה הנבחרת אני מכינה שבלונה בחיתוך ידני, מדביקה אותה על הזכוכית ומעבירה למפעל המבצע את התזת החול על הזכוכית. – אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על חלונות מעוצבים עם התזת חול, צרו קשר באמצעות הדף, ובואו לפגישת ייעוץ ללא התחייבות בסטודיו בירושלים.

מה מחיר התזת חול? 

המחיר הוא סך כל הדברים שתקבלו עם ההזמנה. לעיתים יש צורך בביקור בית כדי לראות את מיקום וסביבת החלון או הדלת, 2 סקיצות בגודל אמיתי לבחירתכם, ביצוע העבודה בפרק זמן מהיר – וכמובן שרות אדיב. מחיר חלון בהתזת חול משתנה על פי מורכבות הדוגמא, וכמובן הגודל.
את התזת החול עצמה מבצעים במפעל זכוכית "קרמר" מן הטובים בארץ. המחיר אינו כולל הובלה והתקנה, אלו ייעשו על יד בעלי מקצוע בתחומם, מסגר, או איש אלומיניום.