התזת חול על זכוכית

להתיז חול בעיניים של השכנים
לפני כמה שנים באה אלי לקוחה ואמרה לי: "את חייבת לעזור לי. יש לנו חלון בסלון הפונה לחדר המדרגות, וכל מי שעולה בהן, מביט ממש לתוך הבית שלנו". כיוון שבסלון שלה היו אלמנטים מאוד חזקים וצבעוניים, לא רצינו להתחרות בהם ועלה בדעתי הרעיון להשתמש בטכניקת התזת חול על זכוכית. יצרנו דוגמא מעניינת על הזכוכית, שלחנו אותה להתזת חול, הזכוכית הותקנה בחזרה למקומה בתוך החלון – וראה זה פלא, נעלמו מבטי השכנים.
והנה התמונות:

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון שעיצבתי עם התזת חול בבית הכרם

חלון שעיצבתי עם התזת חול בזמן התזת החול

מהי טכניקת התזת חול – בטכניקת התזת חול משתמשים בחול המותז בלחץ גבוה על משטחים שונים, כמו זכוכית אבן מתכת ועץ. גרגרי החול הגס מכרסמים בפני השטח ויוצרים משטח מחוספס במקומות בהם המשטח היה חשוף. התזת החול משחקת בדימויים של כן ולא, שחור – לבן. ה"כן", הוא חשוף, מקבל את התזת החול ויוצא אטום ומחוספס. ה"לא" אינו חשוף, נשאר שקוף. בהתזת חול על זכוכית יש משמעות לעובי הקו, למשקל עיצובי של צורה מול צורה – הצורה הפוזיטיבית לעומת הצורה הנגטיבית. הצורה שנשארת שקופה לעומת המחוספסת. נדרשת רגישות ואסטטיקה כדי ליצור אובייקטים נעימים לעין המתחשבים בהשתלבות הצורות האטומות עם הצורות במרקם השקוף, באור העובר בהם ובהשתנות מה שמשתקף דרכם.

מה אפשר ליצור עם התזת חול?
טכניקת התזת חול מאפשרת לנו יצירת דוגמא אומנותית על זכוכית בצורה עדינה ויישום על כלים ומשטחים קטנים, או דוגמאות גדולות מורכבות ובעלות עומקים שונים ביישום על משטחי זכוכית גדולים. הדוגמאות הנוצרות בהתזת חול מזכירות מוטיבים של מגזרות נייר  - פוזיטיב ונגטיב, ומתקשרות לאומנויות עתיקות כמו חותמות, גילוף וריקוע. יצירת הדוגמא השקולה והמעניינת – זוהי אומנות בזכוכית!

כדי שתקבלו את המוצר המתאים לכם ביותר – אני מכינה סקיצות לדוגמא לבחירתכם. מהסקיצה הנבחרת אני מכינה שבלונה בחיתוך ידני, מדביקה אותה על הזכוכית ומעבירה למפעל המבצע את התזת החול על הזכוכית. – אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על חלונות מעוצבים עם התזת חול, צרו קשר באמצעות הדף, ובואו לפגישת ייעוץ ללא התחייבות בסטודיו בירושלים.

והמחיר? המחיר הוא סך כל הדברים שתקבלו עם ההזמנה. ביקור בית כדי לראות את מיקום וסביבת החלון או הדלת, 2 סקיצות בגודל אמיתי לבחירתכם, ביצוע העבודה בפרק זמן מהיר – וכמובן שרות. מחיר חלון בהתזת חול משתנה על פי מספר מרכיבים: מורכבות הדוגמא, וכמובן הגודל כן קובע…. את התזת החול עצמה מבצעים במפעל זכוכית "קרמר" מן הטובים בארץ. באופן כללי מחירו של חלון או דלת עם התזת חול מתחיל מסכום של כ- 1500 שח למ"ר ועד סכומים גבוהים יותר. המחיר אינו כולל הובלה והתקנה, אלו ייעשו על יד בעלי מקצוע בתחומם, מסגר, או איש אלומיניום.