חלונות מעוצבים

חלונות מעוצבים או ככה הצלחתי לפתור את מבטי השכנים…..

"…נמאס לי! נמאס לי  להביט בחלון המטבח בכל פעם ששטפתי כלים ולראות את החלון של השכנים, אצלם זה הסלון. ככה מהצד אני רואה אותם חולפים בבית, יושבים מול הטלויזיה וחיים בבית שלהם. ואז החלטתי לעשות מעשה וליצור לעצמי את תחום הבית שלי, לא אראה אותם ולא ארגיש שמא הם צופים בי מהצד ורואים כיצד אני מבשלת או אם מתחשק לי לשיר בעת הדחת הכלים!!!" – כך סיפרה לי לקוחה שהגיעה אלי לפני חודשיים ודיברנו על המטבח שלה. יחד הגענו לתוצאה של חלון ויטראז, שהשאיר המון מקום לאור טבעי ויחד עם זאת יצר הפרדה בינה לבין השכנים.

חלון ויטראז מעוצב לדלת כניסה

חלון ויטראז מעוצב לדלת כניסה

חלון מעוצב בויטראז עופרת

חלון מעוצב בויטראז עופרת

חלונות מעוצבים - חלון ויטראז גיאומטרי וסימטרי, עין כרם, ירושלים

חלון ויטראז שעוצב על ידי – באופן גיאומטרי וסימטרי – במיוחד לפי בקשת הלקוחות שאהבו זאת

חלון מעוצב בויטראז בטכניקת הטיפאני

חלון מעוצב בויטראז בטכניקת הטיפאני

 
חלונות מעוצבים בויטראז הם אומנות בזכוכית והם משנים את צבעם לאורך כל שעות היום. החדר שלכם לא יראה אותו הדבר לעולם. בשעות הבוקר הקרירות, עת עולה השמש, החלונות יזהרו בגוונים עדינים, כשאור היום מתגבר, גם הזכוכית הצבעונית זוהרת יותר, והצבעים הופכים להיות עמוקים ועשירים, עם ערב, נרגע החלון ומפנה את מקומו אט אט לתאורת הפנים, כעת יופי החלון המעוצב פונה אל הצופים מבחוץ, אל העוברים ושבים ברחוב, או אל מול השכנים, שכעת לא יציצו ישר אל תוך חדרכם.

ניתן לעצב חלונות בויטראז ולהחליף אותם עם  החלונות הקיימים, ניתן להוסיף את החלונות החדשים על החלונות הקיימים, ניתן גם לשדרג רק חלק מתוך החלון וליצור חלק תחתון או עליון בצורה מעוצבת בויטראז. החלונות המעוצבים מדגישים את תחושת ההפרדה בין הפנים לחוץ, בשעות היום הם נראים כאלמנט דקורטיבי, ובשעות הערב הם נחבאים. אם שאלתם אלו חלונות אפשר להפוך לחלונות מעוצבים – התשובה: כל דירה ותכנונה, כל בית ועיצובו.

חלונות מעוצבים, חלון בכניסה לבית מכניס הרבה אור הביתה

חלון ויטראז לנישה ליד דלת הכניסה

חלון בכניסה לבית ופתרון מואר לנישה אם קיים אצלכם חלון קבוע בכניסה לבית – ניתן בקלות להופכו לחלון מעניין וצבעוני והכניסה לבית תהייה מושכת ומיוחדת יותר. גם נישות שנותרו בודדות, ניתן לסגור באמצעות ויטראז צבעוני, להאיר מאחור – והנישה הופכת לחלון צבעוני פנימי גם בשעות החשיכה.

מטבח רענן אין כמו המטבח להכנסת משב צבעוני ומרענן. אם יש לכם חלון בין ארונות המטבח, או מעל לכיור והנוף הנשקף ממנו הוא קיר הבניין הקרוב אליכם – במקום להלביש עליו וילון או כל פתרון הסתרה אחר – דמיינו אותו כשחלקו צבעוני וחלקו שקוף אך עם מרקם וכלל לא תחושו בשכנים שממול!!

חלון מעוצב עם התזת חול
ואם אתם מעוניינים בחלון מעוצב אבל לא צבעוני, אפשרות טובה היא להשתמש בטכניקה של התזת חול. בטכניקה זו אפשר ליצור דוגמא ולהפוך חלק מהזכוכית שבחלון לחלבי ואטום יותר וחלק מהזכוכית נשאר שקוף. בסטודיו נתכנן את הדוגמא, ניקח אותה למפעל זכוכית, ואם תקבלו משטח זכוכית אומנותי אותו תשלבו בחלון האלומיניום שלכם.

ארוחה צבעונית עם חלון בפינת האוכל

נסו לדמיין חלון צבעוני במקום החלון השקוף בו אתם מביטים כעת…אמנם נכון חלון ויטראז לא מתאים לכל מקום – אך כאשר הוא מתוכנן ומעוצב בצורה נכונה הוא מעשיר כל חלל ומשתלב איתו. אם יש לכם חלון הנמצא ליד שולחן האוכל או ליד פינת האוכל – זהו המקום האידיאלי להוסיף שם חלון ויטראז. חלון מעוצב יעשיר ויחמם את האווירה סביב השולחן, יצור אינטימיות ויוסיף תחושת ביתיות.

אלו רק מספר רעיונות היכן ניתן להשתמש ולהנות מחידוש חלונות בעיצוב קצת אחר. התקשרו אלי ובואו לפגישת ייעוץ, ללא תהחייבות בסטודיו שלי בבית הכרם בירושלים.

והמחיר?
המחיר הוא סך כל הדברים שתקבלו עם החלון, ביקור בית כדי שנראה היכן החלון יהיה ממוקם, 2 סקיצות בגודל אמיתי לבחירתכם, מספר הצעות צבעוניות שתוכלו לבחור מהם – וכמובן שרות.
מחיר חלון מעוצב משתנה בהתאם לסוג העבודה אם זו התזת חול או ויטראז, על פי מורכבות הדוגמא,  כמות החלקים וכמובן הגודל כן קובע…. באופן כללי מחירו של חלון מעוצב עם התזת חול מתחיל מסכום של 1500 שח למ"ר, מחירו של חלון מעוצב עם עבודת ויטראז מתחיל מסכום של 4500 שח למ"ר ועד סכומים גבוהים יותר, על פי הפרמטרים כפי שצוינו. המחיר אינו כולל הובלה והתקנה, זו תעשה על ידי בעל מקצוע כמו מסגר או איש אלומיניום.